Sposób działania

Jak działa dwuetapowa metoda wybielania zębów

dowiedz się więcej
blisko

Na powierzchni zębów znajdują się miliony mikroskopijnych porów, do których z biegiem czasu na skutek obecności związków organicznych przedostają się liczne substancje, takie jak tytoń czy napoje, powodując przebarwienia szkliwa. Takie przebarwienia daje się usunąć na różne sposoby.

Można przykładowo stosować do mycia zębów pasty ścierające, które usuwają plamy z powierzchni zębów, jednak zastosowane w nich środki abrazyjne (środki ścierające lub szorujące) mogą uszkadzać szkliwo. Można też skorzystać z metody wybielania zębów przy użyciu nadtlenku wodoru – metoda ta może jednak powodować podrażnienie błony śluzowej w jamie ustnej, powinna być zatem stosowana wyłącznie w gabinecie stomatologicznym.

Zgodnie z europejskim Rozporządzeniem dotyczącym produktów kosmetycznych stosowanie zabiegów wybielających z użyciem wysokich dawek nadtlenku wodoru (powyżej 0,1%) jest dozwolone wyłącznie w gabinetach stomatologicznych. Ta metoda wybielania zębów jest z reguły bardzo kosztowna. Wiele produktów wybielających na bazie nadtlenku wodoru można zakupić również w Internecie. Są to często produkty pochodzące zza oceanu. Powinno się ich jednak unikać, ponieważ mogą uszkadzać powierzchnię zębów i przyczyniać się do powstania innych problemów w jamie ustnej, na przykład podrażnień.

Łatwą i skuteczną metodą wybielania zębów jest stosowanie produktów marki Rapid White. Są to produkty wybielające zęby w technologii dwuetapowej, bez użycia nadtlenku wodoru. W chwili połączenia akceleratora z żelem lub paskiem wybielającym dochodzi do powstania dwutlenku chloru (chloru i tlenu), który wchodzi w reakcję z przebarwieniami i utlenia je. W konsekwencji przebarwienia ulegają rozpuszczeniu, a kolor zębów staje się bielszy. Metoda oferowana przez markę Rapid White jest zatem skuteczna.

Jak działa metoda optycznego wybielania zębów

dowiedz się więcej
blisko

W wyniku codziennego spożywania barwiących produktów na powierzchni zębów z biegiem czasu zaczynają pojawiać się przebarwienia. Nawet codzienne szczotkowanie i pielęgnowanie zębów w pewnym momencie przestaje być skuteczne w usuwaniu przebarwień.

Z pomocą przychodzą wówczas produkty wybielające dostępne w drogeriach lub profesjonalne zabiegi wykonywane w gabinetach stomatologicznych. Nie każdy jednak może lub chce stosować produkty wybielające. Powodem są na przykład za wysokie ceny zabiegów stomatologicznych, czy wyjątkowo wrażliwe zęby i dziąsła.

Dla takich osób doskonałym rozwiązaniem będzie stosowanie pasty do zębów „Direct White”. Pasta zawiera białe pigmenty, które działają już podczas mycia i sprawiają, że zęby wydają się optycznie bielsze. Efekt jest widoczny natychmiast. Tzw. białe pigmenty można przyrównać do „białej farby”, zęby są zatem niejako „malowane” na biały kolor. Substancją, która tego dokonuje, jest dwutlenek tytanu. Efekt wybielenia jest tymczasowy i zanika w ciągu dnia. Dla przywrócenia efektu należy ponowne umyć zęby. Jest to całkowicie bezpieczna metoda wybielania zębów. Pasta jest przeznaczona do codziennego stosowania.