Sposób działania

Jak działa dwuetapowa metoda wybielania zębów

dowiedz się więcej
blisko

Na powierzchni zębów znajdują się miliony mikroskopijnych porów, do których z biegiem czasu na skutek obecności związków organicznych przedostają się liczne substancje, takie jak tytoń czy napoje, powodując przebarwienia szkliwa. Takie przebarwienia daje się usunąć na różne sposoby.

Można przykładowo stosować do mycia zębów pasty ścierające, które usuwają plamy z powierzchni zębów, jednak zastosowane w nich środki abrazyjne (środki ścierające lub szorujące) mogą uszkadzać szkliwo. Można też skorzystać z metody wybielania zębów przy użyciu nadtlenku wodoru – metoda ta może jednak powodować podrażnienie błony śluzowej w jamie ustnej, powinna być zatem stosowana wyłącznie w gabinecie stomatologicznym.

Zgodnie z europejskim Rozporządzeniem dotyczącym produktów kosmetycznych stosowanie zabiegów wybielających z użyciem wysokich dawek nadtlenku wodoru (powyżej 0,1%) jest dozwolone wyłącznie w gabinetach stomatologicznych. Ta metoda wybielania zębów jest z reguły bardzo kosztowna. Wiele produktów wybielających na bazie nadtlenku wodoru można zakupić również w Internecie. Są to często produkty pochodzące zza oceanu. Powinno się ich jednak unikać, ponieważ mogą uszkadzać powierzchnię zębów i przyczyniać się do powstania innych problemów w jamie ustnej, na przykład podrażnień.